Makijaż ślubny

Wstęp

Piękny pałac? Klimatyczny zamek? Kameralny dworek czy przyjemna restauracja? A może jednak na folkowo – w skansenie? Wesele huczne dla trzystu czy kameralne dla czterdziestu osób? Bez względu gdzie i dla jak wielu gości ma się odbyć, Ten Dzień! Dzień ślubu jest niewątpliwie jednym z najważniejszych momentów w całym życiu.

Tego dnia wszystko jest wyjątkowe. Przygotowania są ekscytujące, emocje skrajne otoczenie inne niż zazwyczaj. Panna Młoda również chce wyglądać wyjątkowo. To w końcu na nią skierowane będą oczy wszystkich w ciągu całego dnia i całej nocy. Chce być piękna, zadbana oraz pewna tego, że cokolwiek ją spotka – stylizacja na którą składa się suknia, fryzura i makijaż, pozostaną w doskonałym stanie.

Dobór fryzury, sukni oraz wystroju sali pozwolę sobie zostawić w rękach odpowiednich fachowców, ale nie mogę milczeć, jeżeli idzie o makijaż!

Makijaż ślubny - otwarte oczy
Modelka: Paulina Sokołowska
Make up: Magdalena Figas-Wołosewicz
Foto: Maja Sobolewska, Akademia Wizażu i Stylizacji

Przygotowanie skóry

Najważniejszym elementem makijażu ślubnego, ważniejszym nawet niż w przypadku innych makijaży jest trwałość. Musi on przetrwać próbę czasu, warunków atmosferycznych oraz łez! Przypadkowy deszcz, przypadkowy wiatr oraz już mniej przypadkowe wzruszenie nie mogą zniszczyć perfekcyjnego wyglądu ani wpłynąć na pewność siebie Panny Młodej. Dzień zaślubin to nie tylko długie godziny przygotowań od samego rana ale również zabawa do białego świtu!

Co to oznacza?

Każde wyzwanie wymaga przygotowania. Nie inaczej jest ze skórą, która w TYM dniu musi być wypoczęta, piękna i gotowa przyjąć na siebie większą niż zwykle dawkę kosmetyków. Żeby to osiągnąć, należy zacząć zdecydowanie wcześniej niż w dniu ślubu.

Na co dzień większość z nas nie ma czasu na ponad przeciętną pielęgnacje, która wykracza poza poranne i wieczorne oczyszczanie i nawilżanie skóry. Często zapominamy o peelingu, nie mówiąc o profesjonalnych zabiegach odżywczych dla skóry.

O ile peeling w bezpieczny sposób możemy samodzielnie wykonać w domu (oczywiście kilka dni przed ceremonią), to oprócz tego warto wpisać sobie w kalendarz wizytę u sprawdzonej kosmetyczki bądź kosmetolożki. Właściwy  specjalista doradzi jakie bardziej „ambitne” zabiegi warto zrobić, by zadbać o jakość naszej cery, a także w jakim odstępie czasu od dnia „ZERO”, by nie narażać się na niepożądane efekty.

Jeśli zadbamy o te elementy możemy być pewne, że jesteśmy już krok bliżej sukcesu 😊

Makijaż

Makijaż ślubny zawiera w sobie elementy makijażu wieczorowego i fotograficznego. Jak wspominałam wcześniej jego podstawą jest trwałość, dlatego należy używać kosmetyków wodoodpornych, które zostały już wcześniej sprawdzone na pannie młodej podczas makijażu próbnego.

Wypróbowanie tych kosmetyków nie tylko ma na celu przetestowanie ich trwałości, ale również upewnienie się czy nie zaszkodzą skórze panny młodej lub czy nie pojawi się alergia. Należy minimalizować wszelkie ryzyko, które może wiązać się z używaniem nieznanych nam formuł, marek i połączeń.

Podczas doboru makijażu obowiązują oczywiście pewne zasady, ale moim zdaniem nie powinno się trzymać ich kurczowo. Warto, a nawet trzeba wiedzieć w jakich tonach i kolorach wyglądamy korzystnie. Czym podkreślić kolor tęczówki? Jakim odcieniem, podkładu czy korektora zakryć plamy pigmentacyjne, przebarwienia, czy popękane naczynka?

Podobnie jest z ukryciem innych niedoskonałości cery przy pomocy wybranego odpowiednio bronzera, pomadki czy różu. Tu bardzo pomaga znajomość zagadnienia analizy kolorystycznej. Jest ono istotne i ułatwi nam określenie powyższych cech jak również innych aspektów urody. Temat ten jest tak rozległy i ciekawy, że zasługuje na omówienie go w osobnym artykule.

Makijaż ślubny - zamknięte oczy
Modelka: Paulina Sokołowska
Make up: Magdalena Figas-Wołosewicz
Foto: Maja Sobolewska, Akademia Wizażu i Stylizacji

Style w makijażu ślubnym

Istotnym jest to, by wizażysta miał świadomość, że ostatecznie decyzja o finalnym „look’u” makijażu i pozostałych atrybutów ślubnych (fryzura, suknia) należy do Panny Młodej. Każda z nas jest inna i ma inną wizje tego jak chce wyglądać w dniu ślubu. To czy makijaż ślubny „powinien” być delikatny i naturalny czy wyrazisty i zdecydowany zależy od temperamentu, usposobienia i charyzmy Pani Młodej. To ona tego dnia ma czuć się „we własnej skórze”, ubrana – nie przebrana. Aby zrozumieć czego oczekuje od nas w tym szczególnym dniu musimy Jej wysłuchać.

Jeśli powie nam, że jest romantyczką, rodem z książek Lucy Maud Montgomery i pragnie romantyzmu w każdym aspekcie ślubnych przygotowań – pasować będą delikatne, skrzące się pigmenty oraz pastele. Jeżeli Panna Młoda uwielbia bardzo modny i popularny styl boho będący jakby nowoczesną odmianą czystego romantyzmu, lepiej sprawdzą się kolory ziemi, naturalne odcienie, kwiaty we włosach, zwiewna kreacja – nic wymuszonego, wszystko lekkie, luźne i naturalne. Zadaniem makijażystki jest zaproponowanie rozwiązania które będzie najlepiej spełniało oczekiwania klientki.

Niektóre kobiety lubią się wyróżniać, pragną być oryginalne i wyraziste. Wtedy nie wolno zamykać się na możliwości jakie w obecnych daje nam świat makijażu. Ilość wykończeń, kolorów, faktur, błysków, brokatów i pigmentów jest dzisiaj niemal nieskończona. Taka Panna Młoda to raj dla kreatywnej i pełnej pomysłów wizażystki. Nic tylko korzystać z tego co podpowiada nam nasza wyobraźnia, artystyczna dusza oraz umożliwia rynek kosmetyczny. Trzeba się  wsłuchać w makijażowe marzenia naszej klientki i wyjść naprzeciw jej oczekiwaniom.

I na koniec …

Pamiętajmy, że klasyka obroni się zawsze i jeśli przyjdzie nam malować duszę niezdecydowaną, zagubioną wśród tajników i opcji jakie daje nam makijaż nie starajmy się na siłę uszczęśliwiać. Pokażmy opcje i czekajmy na reakcje.

Ostatecznie to nie nasza jest decyzja jak wyglądać ma efekt końcowy. Pamiętajmy, że decydują ONE, te, które mają przed sobą niezwykłe wydarzenie, które zostanie w pamięci do końca życia.

Pomóżmy osiągnąć im ten efekt. 😊

About The Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *